sgfrgrrrwe

TABİAT PARKI SAYIMIZ 229’A ULAŞTI…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü alanlarımızı koruma altına almaya devam ediyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, ülkemizin tabii, kültürel ve rekreasyonel kaynak değerlerine sahip yörelerini, 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu'na göre milli park, tabiat parkı, tabiatı koruma alanı ve tabiat anıtı olarak belirleyerek koruma altına alıyor.

Ülkemizin ulusal düzeyde öneme sahip müstesna köşelerinin korunarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, bu sahalarımıza olan farklı kullanım taleplerinin kontrollü ve planlı bir şekilde karşılanabilmesi ve buraların koruma-kullanma dengesi gözetilerek gelecek nesillere milli bir miras olarak bırakılması hedefiyle üç yeni tabiat parkı daha ilan edildi.

Karanlık Kanyonu TP (1)

Erzincan ili Merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan Keklikkayası ile  Artvin ili Ardanuç ilçesi sınırları içerisinde yer alan Cehennem Deresi Kanyonu ve Burdur ili Altınyayla sınırları içerisinde yer alan  Karanlıkdere Kanyonu taşıdığı peyzaj karakteri ve rekreasyonel özellikleri sebebiyle Tabiat Parkı olarak ilan edildi. Böylece tabiat parkı sayımız 229’a ulaştı.

Cehennem Deresi Kanyonu Artvin (10)Karanlık Kanyonu TP (16)

8 Mayıs 2018, Salı
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres