Sanliurfa_calistay_vitrin

TÜRKİYE’NİN BOZKIR EKOSİSTEMLERİNİN YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI

Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından finanse edilen, Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde yürütülen "Türkiye'nin Bozkır Ekosistemlerinin Korunması ve Sürdürülebilir Yönetimi Projesi" kapsamında üç pilot alanda yürütülen "Temel Envanter Çalışmalarının Final Çalıştayı" Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.
sanliurfa_calistay_2

GAP Tarımsal Eğitim Merkezi'nde (GAPTEAM) gerçekleştirilen çalıştayda, Şanlıurfa il sınırları dahilinde bulunan Tek Tek Dağları Milli Parkı, Kızılkuyu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve Karacadağ Bozkırlarında gerçekleştirilen projede yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Temmuz 2018’te başlayan ve 11 ay süren temel envanter çalışmaları sonucunda elde edilen bulguların değerlendirildiği çalıştaya akademisyenler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve proje ekibi tarafından katılım sağlandı.
sanliurfa_calistay_1

Çalıştayda bir konuşma yapan ulusal proje yöneticisi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bulut proje kapsamında yürütülen envanter çalışmaları ile çok önemli bulgulara ve her üç alanında da yeni kayıtlara ulaşıldığını belirtti. Elde edilen temel envanter sonuçları doğrultusunda “Türkiye’nin Bozkır Ekosistemlerinin Korunması ve Sürdürülebilir Yönetimi” projesinin daha etkin bir biçimde devam edeceğini ifade eden Mustafa Bulut proje sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti.

13 Haziran 2019, Perşembe
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres