T356HGHGHT

GENEL MÜDÜR SAYIN YUSUF KANDAZOĞLU BURSA’DA…

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Bursa programına eşlik etti.

#1

Program sonrası Genel Müdür Yusuf Kandazoğlu Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünce Bursa ilinde yapılan yatırım faaliyetlerine yönelik olarak bir dizi inceleme ve denetimlerde bulundu.

Genel Müdür Kandazoğlu inceleme ve denetimlerine ilk olarak Avrupa Leylek Köyleri ağına dahil olan ve her yıl haziran ayında Uluslararası Leylek Festivali’nin düzenlendiği Eskikaraağaç Leylek Köyü'nde bulunan ve yapımı tamamlanarak açılışa hazır hale getirilen Kuş Tahnit Sergi Salonu’nda başladı.

14

 

Genel Müdür Yusuf Kandazoğlu’na inceleme ve denetimlerinde eşlik eden DKMP 2. Bölge Müdür vekili Hakan Mumcuoğlu ve Bursa Şube Müdürü Ekrem Terzioğlu alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler sundu.

31

Genel Müdür Kandazoğlu, Eskikaraağaç Leylek Köyü ve Kuş Tahnit Sergi Salonu'na gelen ziyaretçilere köyün yöresel ürün ve lezzetlerini sergileyerek, Uluabat Gölü Sulak Alanının tanıtımında emeği geçen Eskikaraağaç Kadın Derneği (EKADER) üyelerini ziyaret ederek hasbihal etti.nıtılmasında emeği geçen Eskikaraağaç Kadın Derneği’ni (EKADER) ziyaret ettik.

Sarp kayalıkları, sıcak su kaynağı, kaya hamamı ve şelalesiyle her yıl binlerce kişi tarafından gezilen Bursa ili Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı’nda da incelemelerde bulunan Genel Müdür Yusuf Kandazoğlu alanın işletmeciliğini yapan Orhaneli Belediyesi Başkanı İrfan Tatlıoğlu ile bir araya gelerek tabiat parkına yapılan yatırımlar ve planlanan projeler hakkında istişarelerde bulundu.

35

Uludağ Milli Parkı 1. Oteller Bölgesinde 2019 yılında hizmete alınarak tüm kamu kurumlarını tek çatı altında toplayacak olan “Kamu İdari Yönetim Merkezi”nde de inceleme yapan Genel Müdür Kandazoğlu Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak ile de bir araya gelerek Uludağ Milli Parkında vatandaşlarımızın dört mevsim huzur ve güven içerisinde gönül rahatlığı ile tatil yapması için güvenlik güçlerimizin gösterdiği özverili çalışmalardan  dolayı teşekkür etti.

68

Uludağ Milli Parkı, Kirazlıyayla mevkiinde âtıl halde iken yapılan ihaleyle BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) işletmeciliğine verilen Sanatoryum Tesislerinde yürütülen restorasyon çalışmalarını da yerinde inceleyen Kandazoğlu son olarak yerinde yönetim anlayışı çerçevesinde Sarıalan mevkiinde hizmete alınan Uludağ Milli Park Müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulundu. Personel ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

12 Aralık 2018, Çarşamba
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres