78457ytutruty

GENEL MÜDÜR NURETTİN TAŞ MALAZGİRT ZAFERİ'NİN 947'NCİ YIL DÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI BASIN TOPLANTISI’NA İŞTİRAK ETTİ.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü Nurettin Taş Anadolu'nun Fethi 1071 Malazgirt Zaferi'nin 947'nci Yıl Dönümü Anma Programı Basın Toplantısı’na iştirak etti.

IMG_2579

Basın toplantısında Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, bir konuşma yaparak etkinlikler kapsamında 26 Ağustos'ta Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da Malazgirt'te olacağını söyledi ve şunları ifade etti:

“24-25 Ağustos'ta Ahlat'ta etkinliklere başlayacağız. 26 Ağustos'ta Cumhurbaşkanımızı Malazgirt'te ağırlayacağız. Birlik ruhunu, ümmet şuurunu yeniden gür sesle Malazgirt'ten, Ahlat' tan bütün Anadolu'ya ve dünyaya haykırmış olacağız.

Bu etkinlikler Malazgirt, Muş, Ahlat, Bitlis hatta Van için çok büyük turizm potansiyeli ve kültürel bir hareketlilik oluşturacak. O itibarla Malazgirt halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." 

Daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü Nurettin Taş, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Bilal Erdoğan ve beraberindeki heyet Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkında incelemelerde bulundu.

IMG_2561

Malazgirt Meydan Muharebesinin kazanıldığı topraklar 17 Mart 2018 Tarihinde “Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı” adıyla  43. Milli Parkımız olarak ilan edilmiştir. Milli park alanı Sn.Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla süratle projelendirilerek çalışmalara başlanmış olup, 1.Etap çalışmaları kapsamında hayat geçirilen tesislerin açılışı Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılacaktır.

IMG_2521


IMG_2304


IMG_2550

8 Ağustos 2018, Çarşamba
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres