drtgerertgr

GENEL MÜDÜR NURETTİN TAŞ BAKAN BEKİR PAKDEMİRLİ’NİN İZMİR PROGRAMINA İŞTİRAK ETTİ

Doğa Koruma ve Genel Müdür Müdürü Nurettin Taş, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin, tarım ve orman sektör buluşması İzmir programı kapsamında; Bakanlık Müsteşarı Akif Özkaldı ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile birlikte İzmir’deydi.

IMG-20180716-WA0003

Bakan Pakdemirli ve beraberindekiler Buca’da yaşanan ormanlık alanda incelemelerde bulunduktan sonra İzmir Valiliği ziyaretini gerçekleştirdiler.

Valilik ziyareti sonrasında Bakanımız ve beraberindeki heyet tarım ve orman sektör buluşma toplantısına katılarak, sektörün temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Bekir Pakdemirli öncelikle Ege ve İzmir'in verimli topraklara sahip olduğunu, bu topraklardan daha iyi faydalanılabileceğini belirterek İzmir’in İhracata aldığı payın 2,5 milyar dolar olduğunu ama bunun daha fazla katma değerli hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

bp65634

Üretimi sürdürülebilir hale getirmeyi ve tarım ihtisas bölgeleri konusunda çalışmayı amaçladıklarını, üreticiyi ezdirmeyeceğini, sorunların birer birer ele alıp çözüme kavuşturulacağını vurgulayan Pakdemirli, çalışmalarıyla ilgili olarak; “beni her yerde göreceksiniz, ben mutlaka üreticilerle beraber olacağım." ifadelerini kullandı.

Ormancılık alanında şu an 4.4 milyar fidana ulaşıldığını ve 2023 hedefi olan 7 milyar fidana ulaşmayı planladıklarını ifade eden Pakdemirli toplantıda sektör temsilcilerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bakanlık Müsteşarı Akif Özkaldı ve Genel Müdür Nurettin Taş, İzmir Programında İzmir’in korunan alanlarının yer aldığı fotoblok sergisini de ziyaret etti.

IMG-20180714-WA0074

16 Temmuz 2018, Pazartesi
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres