6y743terg545

TABİAT TURİZMİ UYGULAMALARI İÇİN TEMA VAKFI İLE TOPLANTI YAPILDI…

Doğa Koruma ve Milli Parklar(DKMP) Genel Müdürü Nurettin Taş ve beraberindeki heyet, genel müdürlükçe yürütülen tabiat turizmi uygulama çalışmaları kapsamında İstanbul’da Tema Vakfı tarafından düzenlenen toplantıda TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol ve  TEMA Vakfı  Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Öztürk ile görüştü.


q1

Toplantıda genel müdürlüğümüzce yürütülen tabiat turizmi çalışmalarını anlatan bir sunum yapılarak TEMA Vakfı yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Yapılan sunumda DKMP Genel Müdürlüğünce yapılacak tabiat turizmi uygulamaları ve faaliyetlerine altlık oluşturması açısından pilot bölge seçilen Gümüşhane ili örneğinden bahsedilerek Gümüşhane ilinde yapılacak olan tabiat yürüyüşü, bisiklet, dağ bisikleti, dağcılık, jeep ve foto safari, tarih ve kültür rotaları gibi ekoturizm ve alternatif turizm faaliyetlerinin uygulama kuralları, kriterleri ve maliyetlerinin belirlendiği ifade edildi. Gümüşhane örneğinin ardından  tabiat turizmine konu olan diğer alanlar hakkında bilgiler paylaşıldı.

IMG-20180226-WA0020

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile TEMA Vakfı’nın asıl faaliyetlerinin tabiatı koruma maksatlı olduğu ve bu kapsamda yapılacak bütün çalışmalarda iş birliği yapılması, her iki kurumun da ortaklaşa yapabileceği bir ekoköy uygulamasının hayata geçirilebileceği, arberatum, herbaryum  gibi alanların yapılması konusunda birlikte çalışılabileceği kanaatine varılan toplantıda ilaveten DKMP Genel Müdürlüğünce yürütülen biyoçeşitlilik çalışmaları hakkında da bilgiler aktarıldı.

24 Şubat 2018, Cumartesi
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@ormansu.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres