Yedikapi_Keklik_Salimi_08_19

AFYONKARAHİSAR’DA KEKLİKLER DOĞAYLA BULUŞTU

Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Yusuf Kandazoğlu Afyonkarahisar’da Yedikapı Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu.

yedikapi_keklik_salimi_1

Bakan Yardımcısı Özkaldı, ilk olarak Yedikapı Tabiat Parkı’nda yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Tabiat parkının eşsiz doğal güzellikleriyle öne çıkan, insanların keyifle vakit geçirebileceği bir alan olduğunu dile getiren Akif Özkaldı, şunları kaydetti:

"Şu mevsimde vatandaşlarımızın balık tutmaya başladığını da gördüğümüz Yedikapı Barajımızın çevresini 2018 yılında 'tabiat parkı' ilan ettik. Tabiat parkımız 216 hektar büyüklüğünde. Şimdi parkımıza harika bir seyir terası yapıyoruz. Planlarımız dahilinde, çok güzel çalışmalarımız olacak. Burada birçok aktivite alanları ile kır lokantası, çim kayağı sahası, bungalov evler ve sosyal alanlar yapmayı düşünüyoruz."

yedikapi_keklik_salimi_4

Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmaları tamamlandığında bölgenin yerli ve yabancı turistlere de hazır hale geleceğini dile getiren Bakan Yardımcısı Özkaldı incelemelerinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu ve beraberindekilerle birlikte 250 adet kekliği doğaya bıraktı.

yedikapi_keklik_salimi_3

Akif Özkaldı, son iki yılda, Afyonkarahisar'da yaklaşık 30 bin kınalı ve çil kekliği doğaya bıraktıklarını, bundan sonra da bu tür faaliyetlere devam edecekleri bilgisini verdi.

yedikapi_keklik_salimi_3

2 Ağustos 2019, Cuma
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres