retgertgrgergferr

240. TABİAT PARKIMIZ: Kınık Şelalesi Tabiat Parkı

Ülkemize Yeni Bir Tabiat Parkı Daha Kazandırıldı…

Ülkemizin 240. Tabiat Parkı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun imzasıyla ilan edildi.

web_kınıktp-(4)

Toplu temel atma merasimine iştirak etmek için Bilecik’e giden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, valilik ziyaretinde bir sürpriz yaparak ülkemizin 240. tabiat parkı olan Kınık Şelalesi Tabiat Parkı’nı ilan etti.
 
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Bilecik’e Sürpriz

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilecik Valiliği ziyaretinde, tabii güzellikleri ve peyzaj değeri açısından oldukça değerli olan alanı Kınık Şelalesi Tabiat Parkı olarak ilan etti.

web_kınıktp-(3)

Orman ve Su Bakanı Prof. Dr. Eroğlu’nun imzasıyla tabiat parkı ilan edilen alan, Bilecik il merkezine 22 km mesafede bulunuyor. Toplam 1.111 dekar alana sahip olan tabiat parkının tamamı orman mülkiyeti içerisinde bulunuyor.

“Bilecik Tabii Değerlerine Her Zaman Sahip Çıkacağız”

Kınık Şelalesi Tabiat Parkı’nın sahip olduğu değerler sebebiyle korunması gereken bir alan olduğunun altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca “Bakanlığımız tabiatı korumakla mükellef. Bu çok değerli alanı 240. tabiat parkı olarak ilan ettik. Bilecik’in tabii değerlerine her zaman sahip çıktık bundan sonra da sahip çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.

5 Haziran 2018, Salı
İletişim Bilgileri


Telefon:(+90 312) 207 50 00

Email: dkmp@tarimorman.gov.tr

Website: www.milliparklar.gov.trAdres