DOĞA KORUMA ve MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Orman, Su Varsa Hayat Var..
UYARI: Bu web sitesinin "Internet Explorer tarayıcılar" ile görüntülenmesi önerilmez. En iyi görüntülenme için Mozilla Firefox, Google Chrome yada Yandex tarayıcı kullanınız..SEMPOZYUM PROGRAMI:

Program Detayları İçin tıklayınız..SEMPOZYUM HAKKINDA AÇIKLAMA
Taraf olduğumuz BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi metninin kabul edildiği "22 Mayıs" her yıl biyolojik çeşitlilik hakkında kamu bilincinin artırılması amacıyla BM “Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü” olarak kutlanmaktadır. 2015 Yılının BM Genel Kurulu tarafından “Sürdürülebilir Kalkınma için Biyoçeşitlilik Yılı” ilan edilmesini takiben, “Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü”nün 2015 yılı konusu “Sürdürülebilir Kalkınma için Biyoçeşitlilik (Biodiversity for Sustainable Development) olarak belirlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüz tarafından Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü münasebetiyle 22-23 Mayıs 2015 tarihlerinde Şanlıurfa’da, Sürdürülebilir Kalkınma için Biyoçeşitlilik konularına yönelik akademik çevreler, sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları arasında bilgi ve deneyim paylaşımının sağlanması ve bu alanda işbirliğinin güçlendirilmesi maksadıyla “Sürdürülebilir Kalkınma için Biyoçeşitlilik” konulu "Biyolojik Çeşitlilik Sempozyumu" düzenlenecektir.

Sempozyuma bildirili katılımlar için son katılım tarihi 23 Mart 2015'dir.

BİLDİRİ FORMATI:

Bildiri Formatı İçin tıklayınız..
Tam bildiri metinlerinin bio@ormansu.gov.tr e-posta adresine en geç 23 Mart 2015 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.


NOT: Bu web sitesinin "Internet Explorer tarayıcılar" ile görüntülenmesi önerilmez. En iyi görüntülenme için Mozilla Firefox, Google Chrome yada Yandex tarayıcı kullanınız..
DKMP - Biyolojik Çeşitlilik Dairesi Başkanlığı - Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü, 2015